Arvutid ja paragrahvid II: tarkvara- ja sisulitsentsid

Kolm juhtumit, kus litsentsi valik on mõjutanud kogu projekti käiku

  1. MS Office vs Libre Office – MS Office on kaotamas oma kohta edetabelis tänu tasuta allalaetavatele kontoritarkvaradele. Kuigi on väga paljud (mina ise kaasa arvatud) on harjunud MS-s nt Wordi kasutama ja võimalusel seda ka eelistavad, siis sama töö teeb ära ka Libre Office Writer. Paljud koolid ongi läinud seda teed, et vahetavad MS Office’i välja Libre vastu, mu enda kool samuti. Õpilastele, kes ütlevad, et nad ei saanud mingit kodutööd arvutis teha, kuna neil kodus MS Wordi ei ole, soovitan /tungivalt, et kodutöö saaks tehtud) Libre Office tasuta alla tõmmata. Usun, et Libre kasutajaskond hakkab järjest kasvama, kuna MS omalt poolt mingi käigu teeb.
  2. Skype – kindlasti oleks sellel kasutajaid, kui see oleks tasuline. Kuna aga see on tasuta, on sellel kasutajaid üle 300 miljoni. Tänu sellele on võimalik helistada oma telefoniga välismaale täiesti tasuta (mitte muidugi lauatelefonile), vaja on vaid interneti ühendust, mis tähendab, et miljonite inimeste kõnearved on kõvasti vähenenud.
  3. TransferWise – digitaalne revolutsioon finantsmaailmas. Lihtne kasutada, lubaduste kohaselt hoiad ülekande kuludelt kokku kuni 90% ja raha liigub kordades kiiremini saajale.
Advertisements
Categories: IT eetilised, sotsiaalsed ja professionaalsed aspektid | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: