IT, riskid ja ergonoomika

Ergonoomilise tarkvara kaks näidet

 

Positiivne

Waze – nende endi sõnul “… maailma suurim kogukonnal põhinev liikluse ja navigatsiooni äpp”. Kasutajad saavad reaalajas liikluse kohta infot jagada. Kasutamine on väga lihtne, arusaadav ka kõige lihtsamale kasutajale. Äpi sees navigeerimine on lihtne ja loogiline. Kui tahan ise teistele teada anda nt mõnest takistusest teel, mis koheselt ka teiste kasutajate kaardilt näha, saan seda teha vaid paari näpuliigutusega. Kui äpp on mul navigeerimisfunktsioonil, näiteks sõidan Tallinna kooli, siis on mu kaardil näha nii teeääres olevad liikluskaamerad, ummikud, politseipatrullid, teetööd, takistused teel, suletud teed jne. Lisana on näha ka teiste Waze kasutajad kaardil. seega tahtmise korral võiksin teisele lehvitada, kui üksteisest mööda sõidame. Üpris ebavajalik (või siis täiesti), kuid samas jälle kogukonnatunnet tekitav.

Suve lõpus, kui tuli hakata TLÜs käima, kuid terve Tallinn oli teeremonte ja ümbersuunamisi täis, siis see äpp oli minu jaoks asendamatu. Varasemalt kasutasin muid kaarte/rakendusi, kuid nendel ei olnud ummiku/tee suletud “funktsiooni”.

Kellel pole, tõmmake, kulub ära!

Negatiivne

Joomla – sisuhaldustarkvara kodulehe loomiseks. ma võtsin üle kooli kodulehe haldamise. Keegi ITi poiss oli selle valmis ehitanud, mina pidin sisu lisama. Ja algasid hädad häda otsa. Kõige rohkem segab mind see, et uut lehte või postitust tehes ma ei näe “previewga”, milline see kodulehel reaalselt välja näeb. Võibolla seda kuidagi isegi saab, kuid mina pole sellele pihta saanud. Üleüldse ei ole Joomla kasutusmugavus võrreldav WordPressiga, mis isiklikult minu jaoks on lihtsam, loogilisem, arusaadavam, paremini hallatav ja nii jätkates kiidusõnadega. Igatahes tegin koolile uue lehe ja varsti läheb WordPressi oma üles.

Advertisements
Categories: IT eetilised, sotsiaalsed ja professionaalsed aspektid | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.