Eneseanalüüs nädal I

Mis toimus?

Esimesel “päris”praktikanädalal käisin ma tegelikult vaatluspraktikat tegemas, kuna varasemalt ei olnud see võimalik. Samal ajal saime HT-ga veidi räägitud ka minu praktika tegevustest. Lisaks sellistele väiksematele jooksvatele tegevustele on minu ülesandeks algklasside õpetajatele koolituse tegemine.

Kuna järgneval nädalal pidi HT koolitusel olema, siis leppisime kokku, et ma annan ise tema asemel 10. klassile informaatika tundi. Seal koolis on informaatika tunnid 5. klassis ja 10. klassis. Vaatluspraktika päeval, tema tunni lõpus, küsisin õpilastelt, mis teema neid huvitaks ning plaani sai võetud väike videotöötlus. Ootan igatahes huviga. Samuti on see mulle uueks kogemuseks, kuna kõik õpetajana töötatud aastad olen veetnud väikeses maakoolis, suure klassi ees pole olnud. Veidi pelgan seda, et aega on ainult 1 tund, õpilasi palju, klass on pikk ja viimased õpilased jäävad õpetajast väga kaugele. Kas ma suudan seda klassi hallata nii, et kõik jõuavad/tahavad kaasa teha

Kaks nädalat tagasi kutsus HITSA  õpetajaid osalema “ProgeTiigri digitaalse õppevara kogumiku“ koolituste läbiviijate konkursil. Minul läks “lambike põlema”: kui hea võimalus oleks see praktika tegemiseks? Ma ei ole varasemalt ametlikult kedagi koolitanud, kuid huvi on suur, antud koolitused on aga avatud kõikidele õpetajatele. Minu arvates väga hea võimalus.

Esimesel nädalal leppisin ka oma koolis direktoriga kokku õpetajatele koolituse korraldamise. Praeguste plaanide kohaselt saab see toimuma eeloleval vaheajal. Teemaks on BeeBotide ja MakeyMakeyde kasutamine ainetundides, lisaks veidi muud ka. Kahjuks mulle jäi mulje, et mõned õpetajad ei ole väga vaimustuses, et peavad vaheajal veel ühe päeva koolimajas olema (lisaks sellele, et digi=paha, oma tundides uute võimaluste kasutamine = liiga palju lisatööd jne). Loodan ma sellele, et kui nad näevad, mis võimalusi antud seadmed pakuvad, siis äkki mõnel õpetajal siiski tekib soov/tahtmine/nägemus selle kasutamiseks.

Mis edasi?

Edasiseks plaaniks on kokku panna materjal informaatika tunniks, mis oleks piisavalt lihtne, kuid ülevaatlik ja 45 minutiga tehtav.

Samuti hakkan plaanima enda kooli õpetajate koolitust ning pean uurima, mida õpetajad ise lisaks tahaksid õppida.

 

Categories: HT praktika | Leave a comment

Post navigation

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: